Müasir, fasiləsiz qoruyan yanğınsöndürən vasitənin Azərbaycanda istehsalı başlayır
(®️) Azərbaycanın "Buta İnvestment Group" şirkəti yeni nəsil yanğinsöndürən vasitənin (yanğınsöndürmə topunun) Azərbaycanda istehsalına başlayr.
Şirkətdən verilən məlumata görə bu istiqamətdə artıq müvafiq tədbirlərin həyata keçirilməsi başlamışdır.
Azərbaycan Respublikasının Fövqəladə Hallar Nazirliyi Dövlət Yanğın Nəzarəti Xidmətinin 13 Fevral 2020-ci il tarixli, 37/36-0191 nömrəli məktubuna əsasən, şirkət tərəfindən təqdim olunan yanğınsöndürmə topuna dair aşağıdakı rəy bildirilmişdir:
- Əsas ilkin yanğınsöndürmə vasitəsi kimi təsnif olunmuşdur;
- Texniki göstəriciləri, istifadə qaydaları, tətbiq olunma sahələri araşdırılmışdır;
-Yanğınsöndürmə topu adi yanğınsöndürmə balonu və digər vasitələrdən üstünlüyü müəyyən edilmişdir;
-İstimara yararlığı daha uzun, yenidən doldurulmasına və işlək vəziyyətdə olmasına nəzarət edilməsinə ehtiyacı olmaması məlumat verilmişdir;
-Ağac materialları, kağız, kömür, tekstil məhsulları maye yanacaqlar-benzin, neft, efir, məişət qazı, propan, elektrik cihazları və sair yanğınların söndürülməsində (A,B,C,E,F sinifləri) daha effektiv olduğu bildirilmişdir;
-DYNX xidmət olaraq, məhsulun müasir ilkin yanğınsöndürmə vasitəsi kimi istifadə etməyi məqsədəmüvafiq hesab edilmişdir.
Odur ki, özünüzü və yaxınlarınızı qorumaq üçün sifarişinizi elə indi aşağıdakı linkdən edə bilərsiniz. Çatdırılma pulsuzdur, qiyməti çox əlverişli, 5 il zəmanət verilir. 1 iyul 2021-ci il tarixinə qədər yanğınsöndürmə topunu sifariş edən fiziki və hüquqi şəxslər üçün zəmanət müddəti bitən toplarını şirkətə təqdim edib, 15% endirimlə yenisi ilə əvəz etmə imkanı qazanacaqlar.
Məhsulu bu linkdən sifariş edə bilərsiniz.