İşdən çıxarılan nazir biznesə başladı - Zavod tikdirir
Sabiq ekologiya və təbii sərvətlər naziri Hüseynqulu Bağırovun Salyan rayonunda 2 zavod inşa etdirdiyi bildirilir.
Məlumata görə, Hüseynqulu Bağırov rayonun Xıdırlı kəndində Zeytun Yağı Emalı zavodu və Quru meyvələr hazırlanması üçün müəssisə tikdirir.
Məsələ ilə bağlı açıqlama verən Salyan Rayonu Xıdırlı kənd icra nümayəndəsi Elçin Nəzirov keçmiş nazirin müəssisə tikdirməsini təsdiqləyib:
“Mən özüm də Hüseynqulu müəllimi görmüşəm. Özü işlərin gedişi və tikinti işləri ilə şəxsən maraqlanır. 2 zavod tikilib. Bunlar Zeytun yağı emalı və Meyvə qurusu zavodlarıdır. Hazırda Zeytun yağı emalı zavodunun inşası prosesi yekunlaşır. Təxminən iyun ayının əvvəli açılışı olmalıdır. 4 saylı yaşıllaşdırma idarəsinin saldığı zeytun ağaclarının meyvələrindən zavodda istifadə ediləcək. Həmin bu ekologiya idarəsinin əkdiyi ağacların zeytunları əvvəllər Hövsan qəsəbəsinə göndərilirdi. İndi bura veriləcək və burada zeytun yağı emal olunacaq”, - deyə E. Nəzirov bildirib.
Sabiq ekologiya və təbii sərvətlər naziri Hüseyn Bağırov "Marja"ya bildirib ki, yayılan xəbər həqiqəti əks etdirmir: “Salyanda həqiqətən də hansısa bir zavod tikilirsə belə bunun mənə heç bir aiddiyyatı yoxdur. Bu barədə yayılan bütün xəbərlər yalandır. Vaxtı ilə mənim haqqımda oxşar xəbərlər yayılmışdı. Onlar da, təbii ki, yalan çıxdı.”