Standard & Poor’s PAŞA Bankın reytinqini yüksək səviyyədə təsdiq edib
Standard & Poor’s beynəlxalq reytinq agentliyi növbəti dəfə Azərbaycanın aparıcı korporativ bankı olan PAŞA Bankın reytinqini yüksək səviyyədə təsdiq edib.
Belə ki, emitentin defoltunun uzunmüddətli reytinqi (“EDR”) «ВВ-» səviyyəsində, qısamüddətli EDR isə “B” səviyyəsində təsdiq olunub. Bu reytinq Azərbaycanın 100% yerli kapitallı bütün özəl bankları arasında ən yüksək reytinqlərdən biridir.
PAŞA Bankın İdarə Heyətinin sədri Taleh Kazımovun sözlərinə görə, reytinqin növbəti dəfə təsdiq edilməsinin rəhni Bankın bazar mövqeyi və peşəkar kollektivinin gündəlik müntəzəm və diqqətli işi olmuşdur.
T.Kazımov yekunlaşdıraraq bildirmişdir ki: “Makroiqtisadi çağırışların güclənməsinə baxmayaraq, biz, regional maliyyə institutu kimi, müştərilərimizə peşəkar ekspertiza və fərdi xidmət təqdim etməklə, onları dəstəkləməyi davam etdirdik. Beləliklə də, PAŞA Bankın reytinqinin təsdiq edilməsi əməliyyat ölkələrində sabit maliyyə mövqeyimizin qorunub saxlanmasının, habelə müştərilərin biznes-tərəfdaş kimi bizə qarşı artan etimadının göstəricisidir”.
Qeyd edək ki, Standard & Poor’s öz hesabatında PAŞA Bankın Azərbaycanın bank sektoru üçün yüksək əhəmiyyət kəsb etdiyini qeyd edir və bankın biznes mövqeyinin qiymətləndirilməsində Bankın korporativ müştərilərə göstərilən xidmətlər seqmentində böyük bazar payını, həmçinin təcrübəli idarəetmə komandasına malik olduğunu nəzərə alır.