Azərbaycanın keytrinq şirkətinin xalis mənfəəti 2 dəfədən çox artıb
"SAF Catering" MMC 2023-cü ili 647 min manat xalis mənfəət ilə başa vurub. Şirkət 2022-ci ili 283 min manat xalis mənfəət ilə bağlamışdı. Beləliklə, "Saf Catering" şirkətinin xalis mənfəəti 2023-cü ildə 2022-ci illə müqayisədə 2,3 dəfə artıb. Xalis mənfəətin artması gəlirin artmasından qaynaqlanır.
Marja.az xəbər veri ki, "SAF Catering" şirkətinin əsas əməliyyat gəliri (satış) 2022-ci ildə 4 milyon 520 min manat ikən, 2023-cü ildə 6 milyon 19 min manata yüksəlib (1 milyon 499 min manat və ya 33,2% artıb).
"SAF Catering" MMC 31 dekabr 2023-cü il tarixində 1 milyon 440 min manat cəmi aktivlərə malik olub. Şirkət 2022-ci ilin sonunda 1 milyon 115 min manat cəmi aktivlər əmalik idi.
"Saf Catering" MMC-nin 100% payçısı "SAF Tesis Yönetimi ve Endüstrial Temizlik Hizmetleri" MMC-dir. Şrkətə Orucov Ağa Şahhüseyn oğlu tərəfindən nəzarət olunur.