Biri məhv edildi, digəri tutuldu
Xətai rayonunda yerləşən "Bravo" hipermarketdə cinayət əməlini törətməkdə şübhəli bilinənənlərdən biri saxlanılıb, polisə silahlı müqavimət göstərən digəri isə məhv edilib. Bu barədə Daxili İşlər Nazirliyinin (DİN) Mətbuat Xidmətinin şöbə rəisi, polis polkovnik-leytenantı Elşad Hacıyev bildirib.Xətai rayonunda cinayət əməlini törətməkdə şübhəli bilinənlərdən bir nəfər saxlanılıb. Polisə silahlı müqavimət göstərən bir nəfər məhv edilib.
Marja xəbər verir ki, bu barədə məlumatı Daxili İşlər Nazirliyinin (DİN) Mətbuat Xidmətinin şöbə rəisi, polis polkovnik-leytenantı Elşad Hacıyev yayıb.
"Xətai rayonunda cinayət əməlini törətməkdə şübhəli bilinənlərdən bir nəfər saxlanıldı, polisə silahlı müqavimət göstərən bir nəfər məhv edildi. Əməliyyat tədbirləri davam edir. Əlavə məlumat veriləcəkdir",- Hacıyev bildirib.
Əməliyyat tədbirləri davam edir.
Qeyri-rəsmi məlumata görə, hadisəni törədənlərdən biri “Tarqovı”da Fəvvarələr meydanında tutulub. O, həmin ərazidəki evlərdən birində qadın tanışının yanında gizlənibmiş.
Bakıda silahlı insidenti törədənlərə qarşı keçirilən əməliyyatın təfərrüatı açıqlanıb
Daxili İşlər Nazirliyindən verilən məlumata görə, polis əməkdaşları tərəfindən həyata keçirilən əməliyyat axtarış tədbirləri nəticəsində həmin cinayəti törətməkdə şübhəli bilinən şəxslərdən biri- 2001-ci il təvəllüdlü Ruhlan İsmayılovun paytaxtın Səbail rayonu H.Z. Tağıyev küçəsindəki 19 saylı binada gizlənməsi müəyyən edilmişdir.
O, saxlanılarkən avtomat silahdan polis əməkdaşlarına qarşı müqavimət göstərmişdir.
Görülmüş tədbirlərlə o, zərərsizləşdirilib.
Cinayəti törətməkdə şübhəli bilinən digər şəxs və ya şəxslərin də saxlanılması barədə əlavə məlumat veriləcək.
Qeyd edək ki, Baş Prokurorluq və Daxili İşlər Nazirliyinin yaydığı birgə məlumatda deyilir ki, martın 4-ü saat 12 radələrində paytaxtın Xətai rayonu ərazisində yerləşən hipermarketlərdən birində silahlı insident baş verib.