“Azercell” şirkəti “TEKNOFEST Azərbaycan” festivalının baş sponsoru oldu
(©) “Azercell Telekom” MMC “TEKNOFEST Azərbaycan” Aerokosmik və Texnologiya Festivalının baş sponsoru oldu.
Daima qabaqcıl texnoloji trendləri və innovasiyaları dəstəkləyən “Azercell”in baş sponsorluq etməsi ilə yanaşı, festival çərçivəsində innovativ məhsulları da sərgilənəcək.
Məlumat üçün bildiririk ki, Türkiyə Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı), Azərbaycan Respublikası Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi və Türkiyə Respublikası Sənaye və Texnologiya Nazirliyinin birgə təşkilatçılığı ilə bu ilin 26-29 may tarixlərində Bakıda ilk dəfə olaraq “TEKNOFEST Azərbaycan” Aerokosmik və Texnologiya Festivalı keçiriləcək. “Azercell” sözügedən festivalda baş sponsor qismində iştirak etməklə qeyri-neft sektorunun və bütövlükdə Azərbaycan iqtisadiyyatının inkişafına dəstəyini davam etdirməkdədir.
Qeyd edək ki, “TEKNOFEST Azərbaycan” çərçivəsində 8 kateqoriya üzrə texnologiya müsabiqələri, “Smart Qarabağ” Hakatonu, “Take Off Baku” Startap Sammiti və “Rocket League” kiber idman üzrə Avropa Çempionatı təşkil olunacaq.
Tədbirin sərgi hissəsində tərəfdaş qurumların məhsul və həllərinin, eləcə də gənc texnoloqların hazırladıqları prototiplər və STEM layihələrin nümayişi, açıq səma altında statik ərazidə isə pilotsuz uçuş aparatları və vertolyotların sərgilənməsi nəzərdə tutulur.
Festivalın əyləncə proqramına Azərbaycan Hərbi Hava Qüvvələrinin, eləcə də Türkiyənin “Türk Ulduzları” və “Solo Türk” aerobatika komandalarının nümunəvi pilotaj uçuşları, böyük səhnədə incəsənət xadimlərinin çıxışları, şaquli külək tuneli, su attraksionları, uçuş simulyatorları, robotlar və s. daxildir.