Qatarlar tuneldə qalıb - sərnişinlər təxliyyə edilir
Metropoliten işçiləri və polis əməkdaşları sərnişinlərin tuneldə qalan qatarlardan çıxmasına köməklik edirlər.
"Bakı Metropoliteni" QSC-nin Mətbuat xidmətinin rəhbəri Bəxtiyar Məmmədov hazırda metroda sərnişinlərin təxliyyə olunduğunu deyib:
"Bütün stansiyalarda təxliyyə işi aparılır. Stansiyaların çıxışlarına isə təcili tibbi yardım maşınları cəlb olunub, səhhəti pisləşən vətəndaşlara yardım göstərilir".
Onun sözlərinə görə, sonuncu sərnişin metronu tərk edənə qədər təxliyyə prosesi davam edəcək : "Hazırda təxliyyə prosesi başa çatmaq üzrədir".
Elektrik enerjisinin nəqlində növbəti məhdudiyyətlər səbəbindən "Bakı metropoliteni"nin stansiyalarında hərəkət dayanıb, qatarlar tuneldə qalıb.
"Xətai" stansiyasından verdiyi məlumata görə, hazırda stansiyalarda qalmış insanların təxliyəsi davam etdirilir.
Bakıda elektrik enerjisinin verilişinin yenidən kəsilməsi "Bakı metropoliteni" QSC-nin işinə mənfi təsir edib.
Bunu "Bakı Metropoliteni"nin mətbuat xidmətinin rəhbəri Bəxtiyar Məmmədov deyib. Onun sözlərinə görə, metronun bütün stansiyaları girişə bağlanıb:
"Hazırda təxliyə ilə bağlı işlərə başlanıb. Təxliyə təlimat üzrə aparılır. Hazırda təmas relslərindən gərginliyin çıxarılması ilə bağlı əmr verilib. Bu addım elektrik enerjisinin yenidən veriləcəyi təqdirdə xoşagəlməz halların qarşısını almaq məqsədi ilə atılıb. Tədbirlər planına uyğun tədbirlər görülür".