Audiovizual Şura gəlir və xərclərini açıqlayıb
Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurasının 2023-cü il üzrə Maliyyə Hesabatını açıqlayıb.
Qeud edilib ki, Audiovizual Şuraya hesabat ilində illik plana əsasən, dövlət büdcəsindən ümumilikdə 2 milyon 713 min manat vəsait ayrılıb. İl ərzində bu vəsaitdən 2 milyon 281 min manat maliyyələşdirilmiş, 2 milyon 231 min manat vəsait isə istifadə olunmuşdur. İlin sonunda Maliyyə Nazirliyi tərəfindən ilkin plana dəqiqləşdirmə verilmiş və dəqiqləşdirilmiş büdcə 2 milyon 231 min manat olmuşdur. Maliyyələşdirilmiş vəsaitdən istifadə olunmayan 50 min manat vəsait isə dövlət büdcəsinə qaytarılmışdır.
Audiovizual Şura tərəfindən 19 iyun–02 avqust 2023-cü il tarixlərində keçirilmiş müsabiqə üzrə cəmi 100 manat büdcədənkənar vəsait daxil olmuş və bu vəsait müsabiqə ilə bağlı məlumatların mətbuatda dərc olunmasına sərf olunmuşdur. Bundan başqa cari ildə verilmiş lisenziyalardan Şuranın xəzinə hesabına ümumilikdə 45 min 500 manat büdcədənkənar vəsait daxil olmuş və bu vəsaitin dövlət büdcəsinə köçürülməsi təmin edilmişdir.
Audiovizual Şuranın 2023-cü ildə xərc maddələri üzrə maliyyələşmə və faktiki xərcləri əlavə cədvəldə təqdim olunur.