“Ofisait” məhsulları həm əyləndirir, həm də inkişaf etdirir
(®) Hər hansı bir işlə məşğul olarkən diqqətin dağılması və mövcud vəziyyətə tam diqqətini cəmləyə bilməməsi halına diqqətin yayınması deyilir.
Dünyada hər 8 uşaqdan 3-ü diqqət problemi ilə mübarizə aparır. Yaranan problemlər uşaqların şəxsiyyətinə və gələcəyinə mənfi təsir göstərir. Bəs diqqət dağınıqlığını necə aradan qaldırmaq olar?
İlk növbədə uşaqlarda diqqət dağınıqlığının həll yolu ailə, məktəb və sosial mühitin əməkdaşlığına uyğun davranış və tərbiyə üsullarını tətbiq etməkdir.
Araşdırmalara görə yuxu, sağlam qidalanma və hərəkət uşaqlarda diqqət dağınıqlığı əlamətlərini aradan qaldırmağa təsir edir.
Uşağın yaşına və inkişaf səviyyəsinə uyğun olaraq diqqəti gücləndirən oyun və fəaliyyətlərə yönəldilməsi vacibdir. Bu fəaliyyəti həyata keçirtmək isə “Ofisait” məhsulları ilə daha asandır. Məhsullarımızdan boyalar, rəsm albomları, rəsm ləvazimatları ilə uşaqlarınız həm rəsm çəkərək əylənə, həm də diqqətini inkişaf etdirə bilər. Bundan başqa tərkibində zərərli maddələr olmayan barmaq boyalarından 3-6 yaşlı övladlarınızın inkişafı üçün istifadə edə bilərsiniz. Həmçinin “Ofisait” -in rəngləmə dəftərləri, rəngli kağızları və rəngli kitabları ilə övladlarınız öyrənərək, inkişaf edəcək.