İlk rübdə Gəncə 14 milyona yaxın sərnişin daşınıb
2021-ci ilin yanvar-mart aylarında Gəncə şəhərində nəqliyyat, infomasiya və rabitə haqqındaNəqliyyat sahəsində fəaliyyət göstərən təsərrüfat subyektləri tərəfindən 2021-ci ilin yanvar-mart aylarında Gəncə şəhəri üzrə (ilkin məlumatlara əsasən) 13 milyon 985,0 min nəfər sərnişin daşınmışdır.
Gəncə Statistika İdarəsindən Marja-ya daxil olmuş məlumata görə, 2021-ci ilin üç ayı ərzində avtomobil nəqliyyatı sahəsində fəaliyyət göstərən fiziki şəxslər tərəfindən 998,0 ton yük daşınmışdır.
İnformasiya və rabitə müəssisələri tərəfindən 2021-ci ilin yanvar-mart aylarında 1607,6 min manatlıq, yaxud keçən ilin eyni dövrünə nisbətən 4,8 faiz çox xidmət göstərilmiş, xidmətlərin 98,8 faizi əhali tərəfindən istehlak olunmuşdur. Əhaliyə göstərilmiş xidmətlərin dəyəri əvvəlki ilin müvafiq dövrünə nisbətən 7,0 faiz artmışdır.
Xidmətlərin ümumi həcmində dövlət sektorunun xüsusi çəkisi 91,9 faiz, qeyri-dövlət sektorunun xüsusi çəkisi 8,1 faiz təşkil etmişdir.