AMINOL nüfuzlu beynəlxalq “API” sertifikatını aldı
(®) Sumqayıt Kimya Sənaye Parkında yerləşən, ən müasir alman texnologiyası əsasında AMINOL lubricant məhsulları “Made in Azerbaijan” brendi ilə istehsalını daha da artırır.
Fəaliyyətə başladığı 2 il ərzində şirkət dünyanın tanınmış xammal istehsalçıları- Lubrizol, Afton Chemical, BASF, İnfineum, Chevron, BRB, ENI, Evonik kimi bir sıra tanınmış şirkətlərlə birbaşa müqavilələr imzalayıb. Bu dövr ərzində şirkətin yüksək ixtisaslı yerli və xarici kadrlarının əsas hədəfi yeksək keyfiyyətli məhsul istehsal etmək və ixrac potensialını artırmaq olmuşdur.
Bu məqsədlə,ilk növbədə Beynəlxalq UKAS sistemi vasitəsilə ISO 9001-2015, ISO 14001-2015 və ISO 17025 sertifikatları almışdır. Bundan əlavə, dünya nəhənglərindən olan General Electric (GE) şirkəti ilə əməkdaşlıq çərçivəsində 4 LL (Long Life) dizel mühərrikləri üçün MDB-də, bu sertifikata malik iki şirkətdən biridir.
Son günlər motor yağları istehsalçıları beynəlxalq və ən nüfuzlu , keyfiyyət göstəricisi olan API (American Petroleum İnstitute) sertifikatı alınmışdır. Fəaliyyətə başlamasından qısa müddət keçməsinə baxmayaraq dünyanın 14 ölkəsinə ixrac olunan AMINOL lubrikant yeni ildən daha çox ölkələrə satılacağı mütləqdir.
API sertifikatı ilə istehsal ediləcək AMINOL yağları yanacaq sərfiyyatına qənaət, mühərriklərin və avadanlıqların istismar müddətinin uzadılması və ətraf mühitin çirklənməsinin qarşısının alınmasını təmin edəcək.
AMINOL kollektivi əldə edilən uğurlara görə, yaxından əməkdaşlıq etdiyi şirkətlərin, xüsusilə Lubrizol, BASF, İnfineum və British Petroleum Azerbaijan (BP), tələbkarlıq və əməkdaşlıqlarına görə minnətdarlığını bildirir.
AMINOL kollektivi hər kəsi qarşıdan gələn Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Günü və Yeni il münasibəti ilə təbrik edir, can sağlığı və fəaliyyətində uğurlar arzu edir.