"Balaxanı maşınqayırma zavodu"nun adı dəyişir
Xəbər verdiyimiz kimi, səhmləri dövlətə məxsus olan "Azneftkimyamaş" ASC ləğv edilir.
Belə ki, "Azneftkimyamaş" ASC Əmlak Məsələləri Dövlət Komitəsinin 27.11.2019-cu ul tarixli 233 nömrəli sərəncamı ilə "Azneftkimyamaş" açıq səhmdar cəmiyyəti "Balaxanı Maşınqayırma Zavodu" açıq səhmdar cəmiyyətinə qoşulması ilə əlaqədar "Azneftkimyamaş" açıq səhmdar cəmiyyəti ləğv edilir.
"Marja" xəbər verir ki, bu gün "Azneftkimyamaş" ASC-nin dərc edildiyi məlumatda bildirilir ki, "Balaxanı maşınqayırma zavodu" ASC "Azneftkimyamaş-Balaxanı maşınqayırma zavodu" ASC adlandırılacaqdır.
"Əmlak Məsələləri Dövlət Komitəsinin 27.11.2019-cu ul tarixli 233 nömrəli sərəncamı ilə "Azneftkimyamaş" açıq səhmdar cəmiyyəti "Balaxanı Maşınqayırma Zavodu" açıq səhmdar cəmiyyətinə qoşulması ilə əlaqədar "Azneftkimyamaş" açıq səhmdar cəmiyyəti ləğv edilir. "Balaxanı maşınqayırma zavodu" açıq səhmdar cəmiyyəti yenidən təşkil edilir. Yenidən təşkil edilmiş "Balaxanı maşınqayırma zavodu" açıq səhmdar cəmiyyəti "Azneftkimyamaş - Balaxanı maşınqayırma zavodu" açıq səhmdar cəmiyyəti adlandırılır".