Azərbaycan bankına yeni sədr təyin edilib
"AFB Bank"ın Müşahidə Şurasının qərarı ilə Orxan Xubanlı "AFB BANK"ın İdarə Heyətinə sədr təyin edilib.
Bankdan "Marja"ya daxil olmuş məlumata görə, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetində Biznesin İdarə edilməsi üzrə magistr dərəcəsi alan Orxan Xubanlı, “London Business School” Korporativ Maliyyə və Risklərin Idarə edilməsi proqramının məzunudur.
O.Xubanlı həmçinin yüksək ixtisaslı maliyyə mütəxəssilərinin təhsil aldığı, dünya miqyasında lider və nüfuzlu təhsil ocaqlarından biri olan “Harvard Business School”-da Liderliyin Inkişafı proqramının məzunudur.
Sədr vəzifəsinə təyin edilmiş O.Xubanlı “Azərbaycan Beynəlxalq Bankı” ASC-də müxtəlif vəzifələrdə çalışmış və “Bank Standard” QSC-da filial müdiri vəzifəsindən İdarə Heyətinin Sədrinin 1-ci müavini vəzifəsinə qədər yüksəlmişdir.
Daha sonra əmək fəaliyyətini Azərbaycan Əmanətlərin Sığortalanması Fondunda İcraçı direktorun müşaviri, “AZSIĞORTA” ASC-də Baş icraçı direktor kimi davam etdirib.