BP-də işçilərin və azərbaycanlı vitse-prezidentlərin sayı artıb
Azərbaycanda BP-nin işçilərinin 82 nəfər, şirkətdə azərbaycanlı vitse-prezidentlərin sayı isə 2 nəfər artıb.
“Marja” BP-nin yaydığı hesabata istinadən xəbər verir ki, 2016-cı ilin sonuna BP şirkətinin işçiləri olan Azərbaycan vətəndaşlarının sayı 2 817 nəfər olub və bura müddətli müqavilə əsasında işləyən işçilər də daxildir.
Şirkətin Azərbaycanda ixtisaslı işçilərinin təxminən 87%-ni yerli mütəxəssislər təşkil edir ki, bunların da çoxu rəhbər vəzifələrdədir, o cümlədən şirkətin regional rəhbər heyətinin tərkibinə altı azərbaycanlı daxildir ki, onların 3-üvitse-prezident vəzifəsinə 2016-cı ildə təyin olunub.
Qeyd edək ki, 2015-ci ilin axırına BP şirkətinin işçiləri olan Azərbaycan vətəndaşlarının sayı 2 735 nəfər olub. Şirkətin Azərbaycanda ixtisaslı daimi işçilərinin təxminən 87%-ni yerli mütəxəssislər təşkil etmişdi ki, bunların da çoxu rəhbər vəzifələr idi, o cümlədən şirkətin regional rəhbər heyətinin tərkibinə dörd azərbaycanlı vitse-prezident daxil idi.