"Caspian Energy Germany"nin baş icraçı direktoru təyin olunub
Mürsəl Rüstəmov Caspian Energy Germany şirkətinin baş icraçı direktoru vəzifəsinə təyin olunub.
Onun sözlərinə görə, Caspian Energy Germany Almaniya ərazisində Caspian European Club, Caspian American Club, Caspian Asian Club vəCaspian Energy International Media Group-un maraqlarını təmsil edəcək və layihələrini idarə edəcək.
Mürsal Rüstamov 2 iyul 1981-ci ildə anadan olmuşdur. 2002-ci ildə Bakı Dövlət Universitetinin hüquq fakültəsini bakalavr, 2004-cü ildə magistratura pillələri üzra fərqlənmə ilə bitirib, hüquq sahəsində ali təhsil almışdır, 2008-ci ildə isə Azarbaycan Dövlat Iqtisad Universitetinin Maliyya va kredit fakültəsini bitirərək iqtisadiyyat üzrə ali təhsilə yiyələnib.
M.Rüstamov 2006-cı ilin iyul ayına kimi maliyyə va investisiyalar üzrə məsləhət xidmətləri göstərən "MP Consulting" şirkətində hüquqşünas vazifəsində çalışıb. Daha sonra "PAŞA Sığorta ASC-da sığorta hadisələri va hüquqi təminat üzrə mütəxəssis, koordinator va direktor vəzifələrində işləyib, 2009-cu ilin aprel ayindan həmin şirkatdə Daxili audit xidmətinin rəhbəri vəzifasində çalışıb. 2010-cu ilin dekabr ayından 2017-ci il fevral ayınadək "PAŞA Həyat Siğorta" ASC-nin idarə Heyətinin sədri vəzifəsində çalışıb. Hal-hazırda, "Pozitiv Konsaltinq" MMC-nin Direktoru və Rəhbəri, 26 fevral 2013-cü ildən isə ATİB İdarə Heyətinin sədr müavinidir. Mürsəl Rüstəmov evlidir və iki övladı var.
Mürsəl Rüstəmov ona göstərilən etimadı doğrultmaq, Azərbaycan və Almaniyanın özəl sektoru arasında ticari-iqtisadi əlaqələrin inkişafına kömək etmək üçün əlindən gələni edəcəyini vurğulayaraq, Klubun yuxarı rəhbərliyinə minnətdarlığını bildirib.
O, Caspian Energy Germany Xəzər-Qara dəniz regionu şirkətlərinin Almaniya bazarına, alman şirkətlərinin Xəzər-Qara dəniz regionuna çıxışı məqsədilə onları məlumatlandıracağını və kömək edəcəyini qeyd edib.
Sıralarında dünyanın 70 ölkəsinin 5 mindən artıq şirkət və təşkilatını birləşdirən Caspian European Club Xəzər-Qara dəniz regionunda fəaliyyət göstərən nəhəng neft-qaz şirkətlərinin dəstəyi və Caspian Energy İnternational Media Group-un fəal iştirakı ilə 2002-ci ilin iyununda yaradılıb.