Nazirlər Kabinetində islahatları başa çatıb, şöbə müdirlərinin TAM SİYAHISI
Nazirlər Kabinetində struktur islahatları yekunlaşıb. İndiyədək mövcud olmuş və islahatlar çərçivəsində yeni yaradılan şöbələrə təyin edilən müdirlərin adı məlum olub.
Hüquq şöbəsinin müdiri Günəş Vəliyeva, İqtisadiyyat şöbəsi əsasında yaradılmış Maliyyə və iqtisadiyyat məsələləri şöbəsinin müdiri Şahin Sadıxov, Xarici iqtisadi əlaqələr şöbəsi əsasında yaradılmış Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdiri Ağadayı Ağayev, Neft və kimya şöbəsi əsasında yaradılmış Neft və kimya məsələləri şöbəsinin müdiri Əsgər Aslanov, Aqrar-sənaye şöbəsi əsasında yaradılmış Kənd təsərrüfatı məsələləri şöbəsinin müdiri Əli Məmmədov, Regionların inkişafı şöbəsi əsasında yaradılmış Regionların inkişafı məsələləri şöbəsinin müdiri Nizami Mustafayev, Qaçqınların, məcburi köçkünlərin və miqrasiya problemləri üzrə şöbənin əsasında yaradılmış Qaçqınların və məcburi köçkünlərin məsələləri şöbəsinin müdiri Qurban Sadıxov, Mətbuat xidmətinin müdiri Akif Əli dəyişməyib.
Ümumi şöbənin əsasında yaradılmış Sənədlərlə və vətəndaşların müraciətləri ilə iş şöbəsinə Vəfa Əliyeva müdir təyin edilib. Struktur islahatlarına qədər mövcud olmuş Ümumi şöbənin müdiri Ziyafəddin Qasımov olub.
Humanitar məsələlər və Sosial məsələlər üzrə şöbələrin əsasında yaradılmış Humanitar və sosial məsələlər şöbəsinin müdiri Musa Ələkbərov təyin edilib. M. Ələkbərov bundan öncə Sosial məsələlər üzrə şöbənin müdiri olub.
Sənaye və energetika məsələləri şöbəsinin müdiri təyin edilmiş Elşən Hacızadə struktur islahatlarına qədər Nəqliyyat və rabitə şöbəsinin müdiri işləyib.
Nəqliyyat və rabitə şöbəsi struktur islahatları nəticəsində Tikinti və kommunal təsərrüfatı şöbəsinə birləşdirilərək Kommunikasiya, tikinti və kommunal təsərrüfatı məsələləri şöbəsi yaradılıb. Kommunikasiya, tikinti və kommunal təsərrüfatı məsələləri şöbəsinin müdiri Şahin Salahov təyin edilib. Ekologiya şöbəsinin əsasında yaradılmış Ekologiya məsələləri şöbəsinin müdiri təyin edilmiş Zemfira Sairbəyzadə bundan öncə Ekologiya şöbəsində müdir müavini olub.
Struktur islahatlarına qədər mövcud olmuş Ekologiya şöbəsinin müdiri İlyas Əlizadə pensiyaya göndərilib. Beynəlxalq kredit və yardımlar və MDB ölkələri ilə iqtisadi əlaqələr şöbələrinin əsasında yaradılmış Beynəlxalq maliyyə təşkilatları ilə iş şöbəsinin müdiri Nail Fətəliyev təyin olunub. N. Fətəliyev struktur islahatlarına qədər mövcud olmuş Beynəlxalq kredit və yardımlar şöbəsinin müdiri postunu tutub.
Müdafiə sənayesi və hərbi və inzibati orqanlar şöbələrinin əsasında yaradılmış Təhlükəsizlik və müdafiə məsələləri şöbəsinin müdiri Qulu İmanquliyev təyin olunub.