“Şəmkir Səbəti” istifadəyə verilib
“Şəmkir Səbəti” ticarət mərkəzi istifadəyə verilib.
Şəmkir rayonunun Çinarlı bələdiyyəsinin “Çinarlı qəsəbə” MMC-nin nəzdində təsis etdiyi “Şəmkir Səbəti” kənd təsərrüfatı məhsullarının satışını həyata keçirəcək.
“Şəmkir Səbəti” ticarət mərkəzi tikintisi üçün Bakı-Qazax avtomobil yolunun 391-ci kilometrliyində müəssisəyə məxsus olan 5 hektar torpaq sahəsində əhalinin kənd təsərrüfatı məhsullarına və ərzaq məhsullarına olan təlabatını ödəmək üçün milli memarlıq ənənələrinə uyğun olaraq 147 ədəd ağac konstruksiyasından ibarət butiklər, sahəsi 7000 kvadrat metrə yaxın topdan satış ticarətin təşkili üçün qapalı sahələr, sahəsi 500 kvadrat metrdən ibarət “Ailəvi istirahət” yeməkxana binası, sahəsi 2000 kvadrat metrdən ibarət müasir dizaynla “Super market”, 5 ədəd soyuducu anbarlar inşa olunub. Əraziyə içməli və suvarma su xətti çəkilib.
“Şəmkir Səbəti” ticarət mərkəzində daimi 350, mövsümü olaraq 500 nəfərədək iş yeri yaradılıb.
Eyni zamanda, “Şəmkir Səbəti” ticarət mərkəzinin nəzdində fəaliyyət göstərən “Şəmkir Səbəti Supermarket”i də istifadəyə verilib. İstəyənlər buradan məşhur Şəmkir səbətini də sifariş verə bilərlər.