Ziraat Bank Azərbaycan”ASC-nin Müşahidə Şurasına müstəqil üzv təyin edilib
Dünyanın 19 ölkəsində fəaliyyət göstərən “Ziraat Maliyyə Qrupu”-nun tərkib hissəsi olan “Ziraat Bank Azərbaycan” ASC-nin Müşahidə Şurasına müstəqil üzv təyin edilib.
Bank tərəfindən təqdim edilən məlumatda səhmdarların ümumi yığıncağının qərarına əsasən Şenol Özyurtun “Ziraat Bank Azərbaycan” ASC-nin Müşahidə Şurasına müstəqil üzv seçildiyi bildirilib.
Yeni təyin edilən müstəqil üzv, Şenol Özyurt 1967-ci il də Ankarada anadan olub. Bank sahəsindəki karyerasına 1991-ci ildə başlayan Şenol Özyurt bankda informasiya texnologiyaları sahəsində karyerasını qurub, 2019-cu ildən bu sektordan ayrılaraq informasiya texnologiyaları sahəsində önəmli biznes qurumlarında yüksək rütbəli vəzifələrdə çalışıb.
2024-cü il 10 dekabr tarixindən etibarən Şenol Özyurt “Ziraat Bank Azərbaycan” ASC-nin Müşahidə Şurasının müstəqil üzvü vəzifəsinə təyin edilmişdir.
“Ziraat Bank Azərbaycan” ASC Türkiyə Respublikasına məxsus, 161 illik tarixə malik olan “Ziraat Maliyyə Qrupu”nun tərkib hissəsidir və Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankı tərəfindən verilmiş 30.12.2014-cü il tarixli 255 nömrəli lisenziya əsasında fəaliyyət göstərir. Bank korporativ və pərakəndə bankçılıq sahəsində məhsul və xidmətlərini Bakı, Gəncə və Sumqayıt şəhərlərində yerləşən ümumi 9 filialı ilə yanaşı, rəqəmsal satış və xidmət platformaları üzərindən də müştərilərə təqdim edir.