Mingəçevir Sənaye Parkının inşasında işlərin qızğın çağıdır
Hazırda Mingəçevir Sənaye Parkının inşasında işlərin qızğın çağıdır.
Burada 9 fabrikin fəaliyyət göstərəcəyi nəzərdə tutulub. Pambıq iplik, akril iplik, yun iplik, corab məhsulları fabriki, ayaqqabı fabriki, tibbi kosmetika fabriki, toxuma fabriki, boyama fabriki və tikiş fabriki. Müəssisələr tam istehsal gücü ilə işləyəndə burada çalışanların sayı 5,5 min nəfərdən çox olacaqdır. Bu isə o deməkdir ki, möhtəşəm Sənaye Parkının fəaliyyətə başlaması sayəsində Mingəçevir şəhərində işsizlik problemi xeyli aradan qaldırılacaq.
Tikinti meydançasında Arif Mahmudovla görüşdük. Arif müəllim bütün varlığı ilə Mingəçevirə bağlı ziyalıdır. Sənaye Parkının inşasına rəhbərlik edənlərdən biridir. Arif Mahmudovun dedikləri:
- Hazırda tikilən Sənaye Parkının yerində sovet dövründə toxuculuq kombinatı yerləşirdi. Kombinat çox böyük idi. Burada 4 min işçi çalışırdı. Orada 31 il fasiləsiz işləmişəm. Usta köməkçisindən kombinatın direktoru vəzifəsinədək yol keçmişəm. Sağ olsunlar, dəvət ediblər gəlmişəm.
Sənaye Parkı fəaliyyətə başlayandan sonra şəhərimizin iqtisadi potensialı daha da artacaq, Mingəçevirlilərin sosial durumu isə müqayisəedilməz dərəcədə yaxşılaşacaq. Bunu tikintidə çalışan inşaatçılar da yaxşı bilir və işi keyfiyyətlə görürlər. Özü də hər bir işi nəzərdə tutulan müddətdə.