Vətəndaşlar Trendyol-dan mal alarkən çatdırılması üçün Azərbaycandakı ünvanını da göstərə biləcəklər
Artıq Trendyol.com saytından sifariş edilən məhsullar birbaşa Azərbaycan ünvanlarına da çatdırılacaqdır.
Marja xəbər verir ki, son yenilik ilə istifadəçilər Trendyol saytından “Yeni ünvan əlavə et” düyməsini sıxaraq Azərbaycan ünvanlarını da qeyd edə bilərlər.
Həmçinin, Trendyol müştərilər üçün “Gəl al” nöqtəsi xidmətini də təklif edir. Bu xidmət ilə istifadəçilər onlara ən yaxın təhvil almaq məkanında sifarişlərini ala bilərlər.
İndiyədək, Trendyol saytından məhsul alan Azərbaycan vətəndaşları malı əsasən karqo şirkətlərinin Türkiyədəki ünvanlarına çatdırılmasını qeyd etməklə ala bilirdilər. Karqo xidmətləri müəyyən xidmət haqları qarşılığında malı Azərbaycana çatdırırdı. Artıq vətəndaşlar çatdırılma ünvanı olaraq karqo şirkətlərinin Türkiyə ünvanları ilə bərabər Azərbaycandakı öz ünvanlarını da gösətərə biləcəklər.
Bir neçə gün öncə "PAŞA Holdinq" ilə müqavilə "Trendyol" arasında müqavilə imzalanıb. Müqaviləyə əsasən, tərəflər Azərbaycanda birgə elektron ticarət xidmətləri göstərəcək. Həmçinin, Trendyol və PAŞA Holding Azərbaycanda e-ticarət xidmətlərinin göstərilməsi üçün birgə şirkətin yaradılması barədə razılığa gəliblər.
Qeyd edək ki, "PAŞA Holdinq" ilə imzalanmış müqaviləyə əsasən onlayn "Umico Market" üzərindən "Trendyol" məhsullarının satışı üzrə əməkdaşlığın genişləndiriləcəyi gözlənilir. "Trendyol"dan alınan məhsulların Azərbaycana karqo şirkətləri vasitəsilə daşınması olduğu kimi qalır. "Starex" şirkəti "Trendyol"un Azərbaycan üzrə ilk rəsmi daşıma tərəfdaşıdır. "Trendyol"dan "Azərbaycandakı ünvana çatdırılması" seçilməklə alınan məhsulların daşınmasını "Starex" şirkəti həyata keçirir.