Rabalon şirkətinin Cisco ilə əməkdaşlıq çərçivəsində keçirdiyi ənənəvi tədbirlərindən daha biri baş tutdu
(®) 2 fevral 2023-cü il tarixində Rabalon şirkəti, Cisco ilə əməkdaşlıq çərçivəsində dövlət qurumları, banklar və özəl şirkətlərdən dəvət olunmuş 60 nəfərdən çox qonağın iştirakı ilə Hilton otelində “Kibertəhlükəsizlik problemlərini Cisco ilə necə həll etmək olar” adlı tədbir təşkil edib.
Tədbirdə, Azərbaycan Kibertəhlükəsizlik Təşkilatları Assosasiyasının (AKTA) nümayəndələri də iştirak etmişdir.
Tədbiri giriş sözü ilə açan Rabalon şirkətinin təsisçisi və direktoru Ramin İskəndərov qonaqları salamlayaraq tədbirin və Cisco məhsullarının kibertəhlükəsizlikdə əhəmiyyətindən danışıb.
Açılış nitqindən sonra tədbir, Cisco üzrə mütəxəssis və təlimçi Ruslan Şərifovun “Cisco məhsullarına əsaslanan təhlükəsiz şəbəkə infrastrukturu” adlı çıxışı ilə davam edib.
Ardınca, Cisco şirkətinin əməkdaşı Vladimir Libman “Kiber davamlılıq”, ERC şirkətinin əməkdaşı Vladyslav Galileiskyi “Təhlükəsizlikdə üç dost: müəyyənləşdirmək , aşkarlamaq və icra etmək” adlı mövzularda iştirakçıları məlumatlandırıblar.
Cisco dünyanın kibertəhlükəsizlik və şəbəkə həlləri sahəsində ən öndə gedən vendorlarından biridir.
Qeyd edək ki, tədbirin təşkilatçısı Rabalon şirkəti Cisconun Azərbaycanda rəsmi tərəfdaşıdır.
Rabalon haqqında qısa olaraq onu deyə bilrək ki, şirkət İT sahəsində fəaliyyət göstərən inteqrator şirkətdir. 15 illik təcrübəyə malik olan Rabalon şirkəti, dünyanın bir çox vendorları ilə əməkdaşlıq edir və bu sahədə öz müştərilərinə peşəkar həllər təqdim edir. Hazırda Amerika ofisi də daxil olmaqla, Rabalon, şirkətlərə çoxölçülü IT konsaltinq xidmətləri göstərir.