4-cü “Rəqəmsal Jurnalistikaya doğru” proqramına start verilir
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin Elektron Hökumətin İnkişafı Mərkəzinin təşkilatçılığı və ABB-nin sponsorluğu ilə 4-cü “Rəqəmsal Jurnalistikaya doğru” proqramına start verilir.
Proqramda İKT, elektron xidmətlər və rəqəmsal həllər sahəsində öz biliklərini artırmaq istəyən jurnalistlər, media nümayəndələri və cəmiyyətin maarifləndirilməsinə töhfə vermək istəyən blogerlər iştirak edə bilərlər.
#Yeniliklərikəşfet devizi altında keçirilən “Rəqəmsal Jurnalistikaya doğru” proqramı iki mərhələdən ibarətdir:
- Birinci mərhələdə seçilmiş iştirakçılar üçün xüsusi proqram üzrə təlimlər keçiriləcək. Təlimlər 24-28 oktyabr tarixində, həftəiçi 5 gün, saat 10.00 – 13.00 aralığında həyata keçiriləcək. Təlimlərdə jurnalistika və İKT sahəsində son trendlər, elektron dövlət layihələri və rəqəmsal həllər, informasiya təhlükəsizliyi, süni intellekt, blogerlik fəaliyyəti, sosial media, startaplar və digər mövzular yer alacaq.
- Proqramın ikinci mərhələsində isə təlimləri uğurla bitirmiş iştirakçılar arasında yazı müsabiqəsi keçiriləcək. Bu hissədə iştirakçılar onlara təqdim olunan mövzular arasından seçim edərək araşdırma və maarifləndirici xarakterli məqalələr hazırlayacaqlar.
Müsabiqə iştirakçılarının yazılarını Münsiflər Heyəti qiymətləndirəcək. İlk üç yerin qalibinə pul mükafatı veriləcək.
Mükafat fondu 2200 AZN olan müsabiqədə I yerin qalibi – 1000 AZN, II yerin qalibi – 700 AZN, III yerin qalibi isə 500 AZN məbləğində pul mükafatı alacaq.
Proqramı müvəffəqiyyətlə başa vuran iştirakçılar Elektron Hökumətin İnkişafı Mərkəzi tərəfindən xüsusi sertifikatla da təltif olunacaqlar.
Proqrama son müraciət tarixi 15 oktyabr 2022-ci ildir.
Müraciət linki: https://bit.ly/3fzzy0B
Layihə ilə bağlı ətraflı məlumat əldə etmək üçün: https://www.digital.gov.az/digitalazerbaijan/webinars/6/reqemsal-jurnalistikaya-dogru-proqrami-4
Əlavə suallar üçün [email protected]
Bu, sayca 3-cü “Rəqəmsal Jurnalistikaya doğru” proqramıdır. Layihə çərçivəsində 100-dən çox media nümayəndəsinə təlimlər verilib, sertifikatlar təqdim edilib.
Proqramın media tərəfdaşı “ASAN Radio”dur.
Rəqəmsal sahədə bizimlə inkişaf edin!