Azərbaycandan Rusiyanın 24 müəssisəsinə icazə
"Rosselxoznadzor"un məlumatına görə, hazırda 1074 Rusiya müəssisəsi Azərbaycana məhsul ixrac etmək hüququna malikdir.Rusiyanın daha 24 müəssisəsinə Azərbaycana heyvandarlıq məhsulları ixrac etmək hüququ verilib.
Marja xəbər verir ki, bu barədə Rusiyanın Baytarlıq və Fitosanitar Nəzarət üzrə Federal Xidmətinin ("Rosselxoznadzor") məlumatında deyilir.
"Azərbaycan Respublikasının Qida Təhlükəsizliyi Agentliyi Rusiyanın daha 24 müəssisəsinə heyvan mənşəli məhsulların ixracı hüququ verib. Qərar şirkətlərin baytarlıq-sanitariya tələblərinə uyğunluğu ilə bağlı zəmanətləri əsasında qəbul edilib",- məlumatda bildirilir.
Beləliklə, "Rosselxoznadzor"un məlumatlarına görə, hazırda 1074 Rusiya müəssisəsi bu ölkəyə məhsul ixrac etmək hüququna malikdir. Agentlik əmin edir ki, "Rosselxoznadzor" Azərbaycana heyvandarlıq məhsulları ixrac edənlərin siyahısını genişləndirməyə davam edəcək.