“MKT İstehsalat Kommersiya” şirkəti Aqrobiznesin İnkişafı Forumunda iştirak edib
(®) Dünya Bankının dəstəyi, Kənd Təsərrüfatı Nazirliyi və İqtisadiyyat Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə Dekabrın 22-də Bakı şəhərində Aqrobiznesin İnkişafı Forumu keçirilib.
Forumun keçirilməsində məqsəd ölkəmizdə sürətlə inkişaf edən kənd təsərrüfatı sektorunda yer alan qurumları bir araya gətirmək, sektorun hazırki vəziyyətini, inkişaf addımlarını və qazanılan təcrübələri müzakirə etməkdən ibarət olmuşdur.
Tədbirdə açılış nitqi ilə çıxış edən kənd təsərrüfatı naziri İnam Kərimov çıxışında Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyev tərəfindən kənd təsərrüfatına veriən dəstəklərdən, qeyd olunan səhənin inkişafı üçün alınan inkişafyönümlü qərarlardan, bir sözlə əkindən başlayaq ixraca qədər bütün proseslərdə aparılan və aparılacaq inkişaf tədbirlərindən bəhs etmişdir.
Qeyd olunan forumda “MKT İstehsalat Kommersiya” MMC də iştirak edib. Şirkət 2021-ci ilin əvvəlindən kənd təsərrüfatı sektorunda ixrac lideridir. Kənd təsərrüfatı sektorunun inkişafı üçün daima çalışan şirkət forumda təcrübələrini bölüşərək inkişaf planında rolundan bəhs etmişdir.