Azərbaycanın iri holdinqi və törəmələrindən 2 milyon manatlıq yardım!
PAŞA Holding və onun törəmələrindən 2 milyon manatlıq yardım!PAŞA Holding və onun bank və sığorta müəssisələri “Qarabağ Dirçəliş Fondu"na vəsait köçürüb. Belə ki, sözügedən Fonda PAŞA Holding, PAŞA Bank, Kapital Bank, PAŞA Sığorta və PAŞA Həyat tərəfindən ümumilikdə 2 milyon manat ianə edilib.
“Qarabağ Dirçəliş Fondu” - işğaldan azad edilmiş ərazilərdə dayanıqlı məskunlaşma üçün müasir və layiqli həyatın təmin edilməsi, bütün sahələrdə quruculuq-bərpa və abadlıq işlərinin aparılması, habelə təhlükəsiz yaşayışın, səmərəli fəaliyyətin və rifahın davamlı artmasının dəstəklənməsi məqsədilə yaradılmışdır.
“Azad olunmuş ərazilərdə vətəndaşlarımızın firavan yaşaması hər birimizin arzusu və məqsədidir. Şübhəsiz ki, dirçəltmə prosesi dövlət tərəfindən yüksək səviyyədə həyata keçiriləcək. Regionun öndəgedən şirkətlərindən biri olaraq sözügedən bölgələri dirçəltmək bizim də növbəti illəri əhatə edən strategiyalarımıza mütləq qaydada daxil olunacaq. Belə ki, biz bu istiqamətdə müxtəlif növ layihələr həyata keçirəcəyik və bu fəaliyyətlərin, eləcə də həyata keçiriləcək layihələr üzrə prioritetləşdirmə prosesinin vacibliyini nəzərə alaraq öz inkişaf planları müvafiq dövlət strukturları ilə razılaşdıracağıq” - PAŞA Holding-in Baş İcraçı Direktoru Cəlal Qasımov bildirib.