“Premium Bank”-dan özünüməşğulluq proqramına dəstək
(®️) Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin həssas əhali qruplarının özünüməşğulluğunun təşkili təşəbbüsünə ölkənin aparıcı banklarından olan “Premium Bank” ASC də qoşuldu.
Özünüməşğulluq proqramının prioritet məqsədi ölkədə əhalinin həssas qruplarının (əlilliyi olan şəxslərin, aztəminatlı ailələrin, şəhid ailələrinin, məcburi köçkünlərin, işsiz və işaxtaran şəxslərin və b.) məşğulluğunun artırılması və kiçik sahibkarlığa çıxışının dəstəklənməsində əlavə imkanlar yaratmaqdır. Bank tərəfindən, proqrama qoşulan Bakı və Sumqayıt şəhərlərində yaşayan, həssas əhali qrupuna aid vətəndaşlara bərbər və dərzi xidmətləri üzrə kiçik bizneslərinin qurulmasına, həmçinin inkişafına təkan verəcək xüsusi avadanlıqlar təqdim edilib.
Layihədən bəhrələnən şəxslərdən 3 nəfərin aztəminatlı ailənin üzvü, bir nəfərin əlilliyi olan şəxs olması layihənin sosial-iqtisadi məsuliyyətini və əhəmiyyətini daha da artırır.
Belə ki, dərziçilik peşəsi ilə məşğul olan Əliyeva Sədaqət, Salahzadə Ülviyyə və Əlixanova Ofelyaya fəaliyyətləri üçün lazım olan avadanlıqlar alınaraq təhvil verilib. Həmçinin, bərbər peşəsi ilə məşğul olan Əliyev Ehtiram bəyə lazımi avadanlıqlar alınıb və təhvil verilib.