Bank Ramazan sovqatı paylayıb
Müsəlman dünyasının müqəddəs bayramlarından biri olan Ramazan bayramı ərəfəsində Rabitəbank yardım aksiyası həyata keçirib.
Bank tərəfindən aztəminatlı və tənha yaşayan yaşlı insanlara bayram günü gündəlik qida məhsullarından ibarət Ramazan sovqatı paylanılıb.
Bankın əməkdaşları paytaxtın Xətai, Nəsimi, Nərimanov və Binəqədi rayonlarında məskunlaşan 120-dən çox tənha yaşayan yaşlıları ziyarət ediblər. Görüş zamanı bank nümayəndələri vətəndaşların müqəddəs Ramazan bayramını təbrik edərək yardım qutularını təhvil veriblər. Yardım aksiyasında iştirak edən təşkilatçılar mövcud vəziyyətlə bağlı sosial izolyasiya qaydalarına riayət ediblər.
Bankın adı çəkilən rayon üzrə filial rəhbərlərinin sözlərinə görə keçirilən belə sosial aksiyalarda məqsəd ölkəmizdə pandemiya dövründə milli həmrəyliyin gücləndirilməsinə bir qatqı və yaşı 65-dən yuxarı tənha yaşayan şəxslərin, aztəminatlı ahılların sosial rifahını yaxşılaşdırmaq istiqamətində dövlət tərəfindən keçirilən tədbirlərə dəstək verməkdir.