Kapital Bank iqtisadi islahatlarla bağlı konfransda iştirak edib
(®) Kapital Bank 29 mart 2019-cu il tarixində İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzi (İİTKM) və İqtisadi Əməkdaşlıq və İnkişaf Təşkilatının (OECD) birgə təşkilatçılığı ilə Bakıda keçirilən “İqtisadi islahatlar: Sahibkarlığın inkişafı və diversifikasiya” adlı beynəlxalq konfransda iştirak edib.
Tədbir zamanı İİTKM-nin icraçı direktoru Vüsal Qasımlı, OECD-in Qlobal Əlaqələr Katibliyinin Avrasiya bölməsinin rəhbəri Vilyam Tomson, Dövlət Gömrük Komitəsinin sədri Səfər Mehdiyev, İqtisadiyyat nazirinin müavini Sahib Məmmədov, Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi nazirinin müavini Anar Əliyev, Kənd Təsərrüfatı Nazirinin müavini İlhamə Qədimova və Kapital Bank-ın Baş Korporativ satış inzibatçısı Fərid Hidayətzadə mövzu ilə bağlı çıxışlar ediblər. Beynəlxalq konfransda İqtisadi islahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin www.EnterpriseAzerbaijan.com portalı təqdim olunub.
“Dövlət qurumlarının son dövrlərdə apardığı məqsədyönlü işlərin nəticəsində sahibkarların rəsmi dövriyyələri artır, həmçinin maliyyə əlçatanlığı asanlaşır. İri korporativ müştərilərlə yanaşı Kiçik və Orta Sahibkarlıq subyektlərinin də ölkə iqtisadiyyatında mühüm rol alması biz bankların ən prioritet istiqamətlərindən biridir. Kapital Bank olaraq bu prosesi yaxından izləyir və bu inkişafa öz töhfələrmizi veririk. Kiçik və Orta Sahibkarlığın inkişafı istiqamətində bir sıra yeni məhsullarımızı müştərilərin ixtiyarına vermişik”, - deyə, Kapital Bank-ın Baş Korporativ Satış inzibatçısı Fərid Hidayətzadə bildirib.