Qubada hoteldə qəza - ÖLƏN VAR
Quba rayonunda bədbəxt hadisə baş verib.
Qubadakı hotellərdən birində ("Quba Palace") kanatın qırılması nəticəsində hotelin əməkdaşı, Qubanın Amsar kənd sakini 1992-ci il təvəllüdlü İsayev Rüzgar Mürvət oğlu ölüb.
Quba rayon sakinləri, 1958-ci il təvəllüdlü Həsənov Rafiq Əziz oğlu və 1985-ci il təvəllüdlü Əliməmmədov Ruhid Mehman oğlu xəsarət alaraq Quba Mərkəzi Rayon Xəstəxanasına yerləşdirilib.
Quba rayon Mərkəzi Xəstəxanasının baş həkimi Əliyar Səfərov bildirib ki, bu gün Quba rayonundakı "Rixos" otelinə məxsus kanatda baş verən hadisə nəticəsində xəsarət alanlar şəxslərdən birinin vəziyyəti yaxşı olduğu üçün evə buraxılıb.
Baş həkim qeyd edib ki, hadisə nəticəsində xəstəxanaya 2 nəfər gətirilib:
"1958-ci il təvəllüdlü Rafiq Həsənov sağ ayağın aşağı ətrafının sıyrılmış yarası və 1985-ci il təvəllüdlü Rahid Əliməmmədov döş qəfəsinin əzilməsi diaqnozu ilə xəstəxanaya daxil olub. Yaralılara ilkin tibbi yardım göstərildikdən sonra Rafiq Həsənov evə buraxılıb. Rahid Əliməmmədovun isə müalicəsi davam etdirilir, vəziyyəti stabildir, həyati təhlükəsi yoxdur”.
FHN “Quba Palace Hotel”də baş verən faciə ilə bağlı məlumat yaydı
Fövqəladə Hallar Nazirliyi (FHN) Quba rayonunda “Quba Palace Hotel”də baş vermiş bədbəx hadisə ilə bağlı məlumat yayıb.
Məlumatda bildirilib ki, ilkin araşdırmalara əsasən, Rusiya Federasiyasının "SCADA” şirkəti tərəfindən kanatda aparılan təmir işləri ilə bağlı kanat yolu 20.06.2018-ci il tarixindən istifadədə olmayıb. Hadisə yerdə, təmir işləri aparılan zaman baş verib. Nəticədə təmir işlərinə cəlb edilmiş 1 nəfər ölüb, 2 nəfər xəsarət alıb.
Hadisə ilə bağlı aidiyyatı orqanlar tərəfindən araşdırmalar aparılır.