Banklar Assosiasiyası “Marja.az”ı mükafatlandırıb
Azərbaycan Banklar Assosiasiyası (ABA) quruma üzv təşkilatları və tərəfdaşlarını mükafatlandırıb. Mükafatlandırılanlar sırasında "Marja.az" da var.
Dekabrın 21-də Azərbaycan Banklar Assosiasiyası tərəfindən "Bankçılıq Mükafatları 2017"nin təqdimatı keçirilib. Azərbaycan Banklar Assosiasiyası (ABA)prezidenti Zakir Nuriyev 2017-ci ildə bank sektorunun fəaliyyəti barədə məlumat verib, tərəfdaş qurumlara fəal əməkdaşlığa görə təşəkkürünü bildirib.
Zakir Nuriyev 2017-ci ili Azərbaycan bank sektoru üçün kifayət qədər çətin, lakin, eyni zamanda, baş vermiş proseslərdən sonra irəliyə doğru ilk addımların atıldığı il kimi səciyyələndirib. Bildirib ki, il ərzində bank sektorunda bir çox irəliləyişlər baş verib. Bu irəliləyişlər sırasında əsasən bank sektorunun kapitalının artmasını və bank sektorunda işçi sayının yenidən bərpasını qeyd etmək olar. ABA-nın prezidenti çari ildə bank sektoru və onun üzvlərinin fəaliyyətinin əlaqələndirilməsi, əməkdaşlığın daha da yaxşılaşdırılması istiqamətində Assosiasiya tərəfindən bir sıra işlərin göründüyünü diqqətə çatdırıb.
Azərbaycan Banklar Assosiasiyası quruma üzv təşkilatları və tərəfdaşlarını aktiv əməkdaşlığa görə müxtəlif nominasiyalar üzrə mükafatlandırıb. "Marja" Biznes və Maliyyə Xəbərləri Porrtalı (Marja.az) “Media Partnyoru” nominasiyası üzrə mükafata layiq görülüb.