Bu gün SOCAR istiqrazları üzrə ilk faiz ödənişnin həyata keçirilməsi münasibətilə mətbuat konfransı keçirilib.
"Marja"nın məlumatına görə, SOCAR-ın vitse-prezidenti Süleyman Qasımov bildirib ki, yanvarın 17-də həyata keçirilən faiz ödənişi çərçivəsində SOCAR istiqrazlarının sahiblərinə ümumilikdə 1 milyon 250 min ABŞ dolları həcmində faiz ödənilib. Bu vəsait artıq istiqraz sahiblərinin bank hesablarına köçürülüb və onlar bu pulları istədikləri kimi istifadə edə bilərlər.
“İNDİYƏDƏK BELƏ ZƏMANƏTLƏ İSTİQRAZ BURAXILIŞI OLMAYIB”
“SOCAR Capital” şirkətinin Məsləhət Şurasının üzvü Əli Ağaoğlu bildirib ki, hazırda SOCAR istiqrazları üzrə investorlara təklif olunan şərtlər nəinki Azərbaycanda, hətta bütün regionda ən əlverişli şərtlər sayıla bilər.
“SOCAR bəyan edib ki, istiqraz sahiblərindən bu kağızları istənilən vaxt nominal qiymətə, yəni 1000 dollara almağa hazırdır. Bu şərt investorlar üçün 100 faizlik zəmanət deməkdir və indiyədək heç bir istiqraz buraxılışında belə bir zəmanət təbiq edilməyib”.