"PAŞA Holding" “ABAD” tərəfindən icra edilmiş layihələri dəstəkləməyə davam edir
"PAŞA Holding" “ABAD” tərəfindən icra edilmiş “Quba ABAD Factory” İstehsalat Kompleksi" və "Şəki "ABAD" Keramika və Tətbiqi Sənət Mərkəzi" layihələrini dəstəkləməyə davam edir.
“ABAD” (Ailə Biznesinə Asan Dəstək) 23 sentyabr 2016-cı il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin tabeliyində yaradılıb. Qurumun yaradılmasında məqsəd ölkənin sosial-iqtisadi inkişafında vətəndaşların fəal iştirakına, mikro, kiçik və orta sahibkarlığın inkişafına, əhalinin məşğulluq səviyyəsinin artırılmasına və rəqabətqabiliyyətli ailə təsərrüfatlarının formalaşdırılmasına dəstək verməkdir.
“ABAD” özünümaliyyələşdirmə prinsipi əsasında fəaliyyət göstərir, regional mərkəzlər vasitəsilə dekorativ-tətbiqi xalq sənətkarlığı və qida məhsullarının istehsalı sahəsində təmsil olunan ailə bizneslərinə dəstək layihələrini həyata keçirir. “İdeyadan rəflərə” yanaşması ilə sahibkarlara istehsal olunan məhsulların satışının təşkili, həmçinin istehsal avadanlıqlarından istifadə imkanı, marketinq, brendinq və dizayn dəstəyi, mühasibatlıq və hüquqi yardım, loqistika xidmətləri kimi müxtəlif istiqamətlərdə dəstək göstərilir, müvafiq təlimlər təşkil olunur. Bu xidmətlər sahibkarların daha geniş bazarlara çıxışına və istehsalın səmərəliliyinin artırılmasına yönəldilib.
“PAŞA Holding”in dəstəyi ilə “ABAD” tərəfindən icra edilmiş ən iri layihələr “Quba ABAD Factory” İstehsalat Kompleksi və “Şəki ABAD Keramika və Tətbiqi Sənət Mərkəzi”dir.