Asiya tarixində ən böyük məbləğdə dollar istiqrazı buraxılışı gözlənilir
Çin texnoloji şirkəti "Baidu" onlayn səyahət şirkəti "Trip.com Group"un səhmlərinə dəyişdirilə bilən 2 milyard dollara qədər istiqraz buraxmağı planlaşdırdığını açıqlayıb.
Konvertasiya edilə bilən istiqrazların ödəmə müddəti 2032-ci ildə başa çatır. "Baidu"ya məxsus "Trip.com Group" səhmləri üçün istiqraz mübadiləsi nisbəti və emissiyanın bəzi digər şərtləri yekunlaşdırılmayıb və istiqrazların yerləşdirilməsi zamanı müəyyən ediləcək.
Marja.az Bloomberg-ə istinadən xəbər verir ki, yerləşdirmə Asiya emitentindən tarixdə ən böyük dollar istiqraz təklifi olacaq. Agentliyin nəzərdən keçirdiyi sövdələşmənin şərtlərinə görə, istiqrazların kuponu yoxdur.
"Baidu" bildirib ki, istiqraz təklifindən əldə edilən gəliri borcun ödənilməsi, faizlərin ödənilməsi və ümumi korporativ məqsədlər üçün istifadə etməyi planlaşdırır.