IBM üçüncü rübdə zərər edib
Amerikanın texnologiya şirkəti IBM-in gəliri bu ilin üçüncü rübündə 1 faiz artaraq 15 milyard dollara təşkil edib.Amerikanın texnologiya şirkəti IBM bu ilin üçüncü rübü üzrə balans hesabatını açıqlayıb.
Marja.az xəbər verir ki, şirkətin bu ilin üçüncü rübündə gəliri keçən ilin eyni dövrü ilə müqayisədə 1% artaraq 15 milyard dollar təşkil edib. IBM ötən ilin eyni dövründə 14,8 milyard dollar gəlir əldə etmişdi.
Keçən ilin üçüncü rübündə 1,7 milyard dollar xalis mənfəət açıqlayan şirkət, bu ilin eyni dövründə 330 milyon dollar xalis zərər açıqlayıb.
Qurumun 2024-cü ilin üçüncü rübündə səhmbaşına 36 sent zərəri olub. IBM ötən ilin üçüncü rübündə hər səhmə görə 1,84 dollar mənfəət əldə etmişdi.
Sözügedən dövrdə şirkətin gəliri bazar proqnozundan aşağı olub.
IBM-in Baş İcraçı Direktoru (CEO) Arvind Krishna şirkətin balans hesabatını qiymətləndirərkən, süni intellektdə sürətlə inkişaf etməyə davam etdiklərini və şirkətin süni intellekt biznes portfelinin əvvəlki rüblə müqayisədə 1 milyard dollardan çox artaraq 3 milyard dolları aşdığını bildirib.