Holcim-in “USTA MƏNƏM” müsabiqəsinin seçim turu finala yaxınlaşır
Sumqayıtda “Mən ustayam” müsabiqəsinin növbəti seçim turu keçirilib. Müsabiqəyə 1000-dən çox usta qatılıb, onlardan 320 nəfəri seçim turundan keçmək üçün seçilib.(®) Ölkənin 12 regionunda keçirilən Holcim-in “USTA MƏNƏM” müsabiqəsinin növbəti seçim mərhələsi Sumqayıtda çatıb.
Qeydiyyatın başladığı andan etibarən müsabiqəyə 1000-dən çox usta qatılıb, onlardan 320 nəfəri seçim turundan keçmək üçün seçilib.
Statistikaya görə, müsabiqə zamanı ustaların işi hesablansa, iştirakçılar tərəfindən 1700 kvadrat metrdən çox divar hörülüb, 43 000 kərpic istifadə edilib və müsabiqənin ümumi vaxtı 2160 saat təşkil edib.
Əvvəlki mərhələlərdə olduğu kimi, iştirakçılar finala çıxmaq hüququ uğrunda həvəslə və peşəkarlıqla mübarizəyə qoşulublar.
Müsabiqə iştirakçılarının peşəkar səviyyəsi o qədər yüksəkdir ki, münsiflər fərqi millimetrlərlə ölçdüklərinə görə xüsusi diqqətlə qiymətləndirmələr aparıblar.
“Biz çox şadıq ki, müsabiqə ölkə üzrə ustalar arasında böyük maraq doğurdu və səbirsizliklə ölkənin ən yaxşı ustasının kim olacağını gözləyirik,” - deyə Holcim Azərbaycan şirkətinin kommersiya direktoru cənab Sergiu Stoikov qeyd edib.
"Bu müsabiqə peşə təhsilinin inkişafı və ixtisaslı ustaların hazırlanması istiqamətində gələcək layihələr üçün möhkəm təməl oldu," – deyə Agentliyin İdarə Heyəti sədrinin birinci müavini cənab Rəvayət Musayev bildirib.
Final seçim turu Bakıda keçiriləcək və bundan sonra 30 finalçı ilin ən yaxşı ustası adı uğrunda mübarizə aparacaq. Müsabiqənin qalibi baş mükafat – Pick-up 4x4 avtomobili ilə təltif olunacaq.