Azərbaycanın "Olivea" brendi beynəlxalq arenada irəliləyir: İxracda uğurlu addımlar
"Olivea" zeytun yağları Sinqapur, İspaniya, Gürcüstan, Birləşmiş Ərəb Əmirlikləri, Türkiyə, İsrail, Belarus və Rusiya kimi ölkələrə ixrac edilib. Rusiyanın "X5 Group" və "Lenta" kimi iri pərakəndə satış şəbəkələri Azərbaycan istehsalı "Olivea" zeytun yağılarını 20 mindən çox satış nöqtəsinə tədarük edirDünya bazarının sürətlə inkişaf etdiyi bir zamanda Azərbaycanın "Olivea" brendi beynəlxalq arenada mühüm irəliləyişlər əldə etməkdədir.
"Grand Agro" şirkətinin istehsal etdiyi "Olivea Extra Virgin Olive Oil" məhsulu uğurlu ixracın bariz nümunələrindən biri kimi xüsusi yerə malikdir.
Yüksək keyfiyyət standartlarına uyğun olan "Olivea" brendi, məhsulunun beynəlxalq miqyasda təbliği ilə Azərbaycanı dünya bazarında təmsil edir. Brendin ixrac uğurları Azərbaycanın dünya zeytun yağı sənayesində əhəmiyyətli bir oyunçu kimi mövqeyini gücləndirir.
Qeyd edək ki, "Grand Agro" şirkəti, "Agro Food Investments" şirkətinin tərkibində fəaliyyət göstərən və Azərbaycanda ən böyük zeytun plantasiyalarına sahib müəssisədir. Şirkətin hazırda 3000 hektar sahəni əhatə edən zeytun plantasiyalarının sahəsi yaxın gələcəkdə 5000 hektara çatdırılmağı planlaşdırılır. Geniş ixrac portfeli və müasir yanaşma sayəsində şirkət qida sənayesində öz mövqeyini daha da möhkəmləndirməkdədir, bu da "Olivea" zeytun yağının dünya bazarında əhəmiyyətli oyunçu kimi çıxış etməsi üçün möhkəm zəmin yaradır.
"Məqsədimiz sağlam qida məhsullarının aparıcı istehsalçılarından birinə çevrilməkdir və bu strategiyada 'Olivea' zeytun yağları mühüm rol oynayır." - "Grand Agro" şirkəti nümayəndələri tərəfindən bildirilib.
2022-2024-cü illər ərzində "Olivea" zeytun yağları Sinqapur, İspaniya, Gürcüstan, Birləşmiş Ərəb Əmirlikləri, Türkiyə, İsrail, Belarus və Rusiya kimi ölkələrə ixrac edilib. Rusiyanın "X5 Group" və "Lenta" kimi iri pərakəndə satış şəbəkələri məhsulu 20 mindən çox satış nöqtəsinə tədarük edir. Bu geniş coğrafi əhatə, "Olivea" brendinin beynəlxalq bazarlarda öz yerini möhkəmləndirmək üçün göstərdiyi əzmkarlığı və uğurlu strategiyasını nümayiş etdirir.
"Grand Agro" şirkəti, mütərəqqi yanaşması və genişlənən ixrac coğrafiyası ilə Azərbaycan istehsalçılarının beynəlxalq bazarlarda nüfuzunu artırmağa davam edir.