"Azİnvest İnşaat" şirkətinin gəliri və xalis mənfəəti kəskin artıb
"Azİnvest İnşaat" QSC 2023-cü ili 2 milyon 812 min manat xalis mənfəət ilə başa vurub. Şirkət 2022-ci ili 1 milyon 868 min manat xalis mənfəət ilə bağlamışdı. Beləliklə, ötən il "Azİnvest İnşaat" şirkətinin xalis mənfəəti 944 min manat və ya 50,6% artıb. Şirkətin əməliyyat mənfəəti 2022-ci ildəki 2 milyon 335 min manatdan 2023-cü ildə 3 milyon 515 min manata yüksəlib.
Marja.az xəbər verir ki, "Azİnvest İnşaat"nin əsas əməliyyat gəliri (satış) 2022-ci ildə 25 milyon 941 min manat ikən, 2023-cü ildə 38 milyon 78 min manat təşkil edib (12 milyon 136 min manat və ya 46,8% artıb).
31 dekabr 2023-cü il tarixində "Azİnvest İnşaat" QSC 17 milyon 986 min manat cəmi aktivlərə malik olub. Şirkət 2022-ci ilin sonunda 12 milyon 533 min manat cəmi aktivlərə malik idi.
“Azİnvest İnşaat” QSC yaşayış, ictimai və sənaye binalarının tikintisi, təmiri və yenidən qurulması üzrə ixtisaslaşmışdır.