Azərbaycanın şirkətlər qrupunun zərəri 19 dəfədən çox artıb
Müxtəlif sahələrdə fəaliyyət göstərən şirkətlər qrupu olan "CTC Holdinq" ASC 2022-ci ili 4 milyon 611 min manat xalis zərər ilə başa vurub. Şirkətlər qrupu 2021-ci ili 238 min manat xalis zərər ilə bağlamışdı. Beləliklə,"CTC Holdinq"in xalis zərəri 2022-ci ildə 2021-ci illə müqayisədə 19,4 dəfə artıb.
Marja.az xəbər verir ki, "CTC Holdinq"in gəlirləri 2021-ci ildə 1 milyon 575 min manat ikən, 2022-ci ildə 3 dəfədən çox azalaraq 505 min manata düşüb. Satışın maya dəyəri isə 3,6 dəfə artaraq 4 milyon 284 min manat olub.
"CTC Holdinq"in cəmi aktivləri 2022-ci ildə 11 milyon 228 min manat artaraq 31 dekabr 2022-ci il tarixində 50 milyon 956 min manat təşkil edib.
"CTC Holdinq" ASC-nin səhmdarları Svetlana Nağıyeva (45%), Vüqar Nağıyev (37%) və Məhəmməd Nağıyev (18%)
"CTC Holdinq" tabeliyində olan və müxtəlif sahələrdə fəaliyyət göstərən şirkətlər qrupundan ibarətdir. "CTC Holdinq"in saytında verilən məlumata görə, qrupa "Xızı Aqro Park" MMC, "Aqro Qida" MMC, "Xınalıq İM" MMC, "CTC Servis" MMC, "CTC İnvest" MMC, "MEAT DAİRY" MMC və "MİLK PRO" MMC şirkətləri daxildir.