Mübahisəyə son qoyulması və aktivlərinin müsadirə olunmaması üçün 94 milyon avro ödədi
Onlayn bron saytı Booking 2013-2021-ci illərdə ƏDV bəyannamələrini təqdim etmədiyinə görə İtaliya ilə mübahisəsinə son qoymaq üçün 94 milyon avro ödəyib.2022-ci ilin oktyabrında İtaliyada prokurorluq tərəfindən başlamış araşdırma çərçivəsində İtaliya Maliyyə Polisi Booking-in sözügedən illəri əhatə edən dövr üçün ƏDV bəyannaməsi təqdim etmədiyini müəyyən etmişdi.
Marja.az İtaliyanın ANSA agentliyinə istinadən xəbər verir ki, Baş ofisi Hollandiyada yerləşən Booking şirkəti İtaliyanın Gəlir İdarəsi Agentliyi (Agenzia delle Entrate) ilə mübahisə aparırdı.
Sayt üzvlük proseduru ilə 2013-2021-ci illər üçün ƏDV bəyannamələrinin təqdim edilməməsi ilə bağlı mübahisəyə son qoymaq və aktivlərinin müsadirə olunmaması üçün 94 milyon avro ödəyib.
Beləliklə, İtaliya ilə Booking arasında vergi mübahisəsi sona çatıb.
Airbnb-nin rəhbərlərinin pulları müsadirə edilib
Bu həftə İtaliya, vergidən yayınma şübhəsi ilə ABŞ-da yerləşən Airbnb qısamüddətli qonaqlama platformasına qarşı da aparılan istintaq çərçivəsində tədbir görüb.
Şirkətin Avropadakı gəlirlərinin toplandığı Airbnb Ireland Unlimited Company-də yüksək vəzifələrdə çalışan 3 nəfərdən 779 milyon avrodan çox pul müsadirə edilib.