Regionun ən böyük fintek oyunçusu Bakıda ilk dəfə keçirilən forumun sponsoru olub
(®) Bugün Bakıda regionun ən böyük fintek oyunçusu olan UNİTED PAYMENT-ın Qızıl Sponsorluğu ilə, “Azərbaycan Türkiyə Fintek Forumu” keçirilir.
Forumda Azərbaycan Mərkəzi Bankı, Azərbaycan Banklar Assosasiyası, Türkiyənin Elektron Pul və Ödəniş Qurumları Birliyinin İdarə Heyətinin Sədri, Azərbaycan Fintek Assosasiyasının Direktoru ilə yanaşı, Türkiyənin və Azərbaycanın aparıcı Fintek şirkətləri iştirak edirlər.
Forumun gündəliyi Azərbaycan və Türkiyə Fintex Ekosisteminin gələcək planları, United Paymentin aparıcı iştirakı ilə "Fintech As A Service" iş modelinin uğurlu tətbiq olunması, bankların finteklər ilə əməkdaşlığı, Fintex İş Modellərinin Texnoloji Həlləri, İndi Al Sonra Ödə (Buy Now Pay Later) modeli kimi əhəmiyyətli və kompleks yanaşmalardır.
Bunun kimi forumların ölkəmizin fintk ekosisteminə dəyər qatacağına və inkişaf etməkdə olan bank və fintek münasibətlərinin yeni mərhələlərə gəlib çıxmasına xidmət edəcəyinə ümid edirik.
Telefonlar: